Produkcja kultury w dobie kapitalizmu kognitywnego

Spotkanie z Marion von Osten i Peterem Spillmannem dotyczyć będzie tworzenia kultury w dobie kapitalizmu kognitywnego, jego wewnętrznych sprzeczności i niuansów globalnego podziału pracy.

Będą mówić m.in. o fenomenie powszechnej kreatywności jako warunku funkcjonowania nowych, kapitalistycznych form tworzenia wartości w gospodarce opartej na wiedzy, o nowej figurze culturepreneura, o powstaniu klasy twórczego prekariatu i nadużywaniu figury artysty do promowania nowego modelu pracy – opartego na samozatrudnieniu i autodyscyplinie.

Po wykładzie odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą Teresa Święćkowska (Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorka Bez Dogmatu) oraz Edwin Bendyk (Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, tygodnik Polityka) Dyskusję moderować będzie Kuba Szreder (kurator WUW).