Poznaj syreny
Wolontariusze opowiadają o wystawie

• Poznaj syreny

fot. Jakub Mozolewski

Wolontariusze Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają do Muzeum nad Wisłą na spacery po wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza”.

Chętnych do wysłuchania opowieści o różnych wcieleniach syreny zapraszamy w godzinach 19.00 - 21.00. W wybranych punktach na wystawie spotkać będzie można wolontariuszy Muzeum, którzy podzielą się historiami o figurze syreny w sztuce i towarzyszącym im znaczeniom w kulturze oraz syrenie jako symbolu stolicy.

Spotkanie odbywa się w ramach programu „Rezydencje dla publiczności”, gdzie wolontariusze zdobywają wiedzę na temat Muzeum, a następnie realizują szereg autorskich działań skierowanych do publiczności. Dla Muzeum współpraca z wolontariuszami to szansa na krytyczną refleksję oraz umożliwienie publiczności współtworzenia programu instytucji.

Magdalena Browarska-Popiołek

z wykształcenia ekonomista i historyk sztuki. Zawodowo związana była z instytucjami finansowymi, interesuje się działalnością kolekcjonerską dużych korporacji.

Jakub Depczyński

student Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną na ASP w Warszawie, fanatyk studiowania, organizowania i gotowania.

Aldona Doliszna

uczy języka angielskiego, ćwiczy jogę, maluje batiki.

Natalia Dorocka

studentka III roku Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Szczególnie interesuje ją sztuka wideo i współczesna fotografia.

Anna Maria Drozd

na jesieni zaczyna studia w Nowym Jorku w Pratt Institute na kierunku malarstwo i filozofia.

Jakub Grzechociński

architekt akrobata.

Bogna Stefańska

studentka historii sztuki i kultury wizualnej na ASP w Warszawie. Interesuje się działaniami na styku świata sztuki współczesnej, mody i feminizmu. Obsesyjnie zbiera naklejki.

Barbara Zwierzchowska

studentka makrokierunku filologicznego na UW, pasjonuje się kinematografią, a ostatnio sztuką feministyczną.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

21:30 Koncert Milczenie syren MUZEUM nad Wisłą
14:00 Spacer Spacer w języku angielskim po wystawieSyrena herbem twym zwodnicza MUZEUM nad Wisłą
16:00 Spacer Pomiędzy rozkoszą a okrucieństwem Wolontariusze opowiadają o wystawie MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w MuzeumSpacer po wystawie MUZEUM nad Wisłą
11:00 Wydarzenie Pożegnanie syren nad Wisłą MUZEUM nad Wisłą
21:30 Performans Abisal/Tonal Wideoperformans Anny Zaradny MUZEUM nad Wisłą
11:00 Performans „Federico” Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie POZNAJ SYRENYWolontariusze i opiekunowie opowiadają o wystawie MUZEUM nad Wisłą