POZNAJ SYRENY
Wolontariusze i opiekunowie opowiadają o wystawie

• POZNAJ SYRENY

Wolontariusze i opiekunowie ekspozycji po raz ostatni zapraszają do rozmów o pracach z wystawy „Syrena herbem Twym zwodnicza”.

W najbliższy weekend, w wybranych punktach na wystawie będzie można wysłuchać historii o figurze syreny w sztuce i towarzyszącym jej znaczeniom w kulturze oraz syrenie jako symbolu stolicy. Spotkanie z wolontariuszami i opiekunami to okazja do dyskusji w mniejszym gronie, zadania kłopotliwych pytań i znalezienia własnych interpretacji dzieł sztuki.

Oprócz dyskusji, będzie też można wziąć udział we wspólnym interpretowaniu syren z wystawy poprzez rysunek, kolaż, fotografię, film, malarstwo i inne narzędzia szeroko pojętej sztuki w ramach akcji „Nie, nie boję się” prowadzonej przez parę artystów Dominikę Hoyle i Alka Grzybka w godzinach 18.00-19.00 w sobotę 17 czerwca.
Spotkanie odbywa się w ramach programu „Rezydencje dla publiczności”, gdzie wolontariusze zdobywają wiedzę na temat Muzeum, a następnie realizują szereg autorskich działań skierowanych do publiczności. Dla Muzeum współpraca z wolontariuszami to szansa na krytyczną refleksję oraz umożliwienie publiczności współtworzenia programu instytucji.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: