Pożegnalna KONTEMPLACJA
wnętrz pawilonu Emilia

• Pożegnalna KONTEMPLACJA

Pawilon Emilia, fot. Maja Wirkus

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do wspólnej kontemplacji architektury, czyli na sesję pogłębionej koncentracji na detalach architektonicznych.

Wypróbujemy w praktyce postulat widza jako użytkownika sztuki i staniemy się na chwilę współtwórcami dzieła architektury modernistycznej.

Będziemy starali się być obecnymi i skupionymi obserwatorami w ramach praktyki estetycznej, według której zespół widzów spotyka się, jest obecny i uświadamia sobie wytworzoną rzecz, koncentrując się całkowicie na danym przedmiocie.

Zrealizujemy działanie polegające na pogłębionej koncentracji według PROTOKOŁU SEGMENTOWEJ UWAGI (inspirowanego działalnością Zakonu Trzeciego Ptaka i Stowarzyszenia Estar/Ser). W trakcie spotkania będziemy kontemplować kolejno kilka fragmentów wnętrza Emilii, każda kontemplacja potrwa ok. 10-15 minut.