Poza polis. Afektywna teoria i polityka dzisiaj
Ewa Majewska i MSN Home Office

• Poza polis. Afektywna teoria i polityka dzisiaj

Proj. Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na piąte seminarium w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

Czytanie Platona w czasie pandemii u zarania XXI wieku może wydawać się anachronizmem. Mimo to, chciałabym zabrać Was na spacer, i pójść – z Wami, Sokratesem (nie „jako Sokrates” :), „Fajdrosem” i teoriami afektu w teorii (powtórzenie świadome) na przechadzkę poza granice miasta, tak, by przyjrzeć się jego oraz właściwym mu wykluczeniom. Przy okazji – popatrzymy sobie na inne, queerowe, zaangażowane korzenie Europy. To może być tez przerywnik / dygresja, niezbędna dla przetrwania pandemii.

Ewa Majewska

Lektury:

• Platon, „Phaidros”, przeł. Edward Zwolski, Aureus, Kraków 1996.

dla chętnych:

• Simon Critchley, "Black Socrates?", „Radical Philosophy”, No. 069, (Jan/Feb 1995).

Uwaga: na seminarium obowiązują zapisy pod mailem: zapisy@administracja.artmuseum.pl. Zainteresowanym podamy ID spotkania i hasło.

Informujemy, że maksymalna liczba aktywnych uczestników spotkania to 100 osób. Seminarium będzie jednak również transmitowane na żywo na naszym fanpage'u.

Informacja o kolejnych seminariach na stronie cyklu.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl

Inne wydarzenia z tego cyklu: