Sztuka w całym spektrum

fot. Wojtek Radwański

[Zdjęcie zrobione w klasie szkolnej. Na ławce stoi pudło w kształcie budynku szkolnego pomalowanego farbami na zielono, niebiesko i czerwono]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przedstawia narzędzie edukacyjne, które wprowadziło do polskich szkół. Dzięki niemu osoby uczące się mają kontakt ze sztuką współczesną.

Podczas 13. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE “Jak robić szkołę?” zaprezentowaliśmy pudełko w kształcie szkoły z instrukcjami, jak wykonać własne dzieło sztuki. Instrukcje przeznaczone były dla osób uczących. Opracowali współcześni artyści i artystki. Z satysfakcją zdradzamy, że materiały są wciąż wykorzystywane w polskich szkołach. Nasze edukatorki jeżdżą z nimi do szkół i podczas lekcji zachęcają, by próbować samodzielnie tworzyć sztukę.

Sztukę tworzy się do różnych miejsc, nie tylko do Muzeum. Podczas spotkania zobaczymy, że może znaleźć się na stołówce, w sali spotkań, na budynku. Teraz sztuka jeździ również do szkół.

W drugiej części spotkania można będzie zajrzeć do naszego pudełka w kształcie szkoły i poznać ukryte w nim instrukcje. Na podstawie instrukcji spróbujemy stworzyć własne prace.

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu “Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o warunki komfortowe dla osób w spektrum autyzmu:

• zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania
  • spotykamy się w małej grupie do 10 osób
  • unikamy głośnych dźwięków i intensywnego światła
  • podczas spotkania nie organizujemy innych wydarzeń dla grup

Na oprowadzanie obowiązują zapisy na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numerem 577 006 290.

Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki, która pomoże w dotarciu do Muzeum i powrocie do domu. Chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać zapisując się na oprowadzanie.

Inne wydarzenia z tego cyklu: