Powiedzmy to wprost: słowa mają moc!
Warsztaty rodzinne

• Powiedzmy to wprost: słowa mają moc!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne o sile sprawczej słów i miejscu słowa w sztuce.

Z czym się kojarzy sztuka? Z wielkimi płótnami, obrazami i rzeźbami? Można usłyszeć, że język sztuki to kolory, symbole i trudne do zrozumienia znaki. Pomyślmy przez chwilę, czy językiem sztuki mogą być też po prostu słowa, których używamy w codziennej rozmowie?

Spacerując po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” poszukamy, w jaki sposób artyści używali słów i liter. Czy wśród obrazów uda nam się znaleźć dużo słów?

Czy ma znaczenie sposób, w jaki zapiszemy takie albo inne słowo? Czy wybierając pogodny kolor, możemy oszukać kogoś i przekazać mu nieprzyjazne treści albo w sposób zabawny powiedzieć coś złowrogiego? Czy łatwiej nam rysować czy pisać? Co robić, by napisy były zrozumiałe też dla osób, które nie znają języka?

Sami zostaniemy artystami: wymyślimy hasła, które są dla nas ważne i spróbujemy przy pomocy różnych technik plastycznych zapisać je tak, aby miały ogromną moc!

Chociaż warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, również dorośli świetnie się na nich bawią. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
Cykl KULTOURSpotkania ze sztuką współczesną dla młodzieży MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wszystkie oblicza GuernikiOprowadzanie dyskusyjne MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Adrianem Krupą MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Warsztaty rodzinnedostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu MUZEUM nad Wisłą