Polaków portret własny?
Spotkanie z Dorotą Monkiewicz i Moniką Szewczyk

• Polaków portret własny?

Muzeum Otwarte zaprasza na spotkanie z Dorotą Monkiewicz i Moniką Szewczyk organizowane w ramach cyklu „Polaków portret własny?”, który przygląda się kluczowym zbiorom sztuki współczesnej w Polsce szukając odpowiedzi na pytanie, co te kolekcje mówią o współczesnej Polsce: jaką historię ze sobą niosą, w jaką perspektywę się wpisują?

Dorota Monkiewicz jest współautorką Koncepcji Programowej Muzeum Współczesnego Wrocław. Zanim w 2009 roku zaangażowała się w prace związane z jego powstaniem, była kuratorką sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie oraz założycielką Fundacji Zbiorów Sztuki Współczesnej MNW.

Monika Szewczyk kieruje białostocką Galerią Arsenał, w której od 20 lat realizuje konsekwentny autorski program wystawienniczy i edukacyjny. Oprócz wystawiennictwa galeria jako jedna z niewielu w kraju zajmuje się kolekcjonowaniem dzieł sztuki współczesnej. O perspektywach w budowaniu kolekcji, o instytucjach i stwarzaniu dla nich narracji z Dorotą Monkiewicz i Moniką Szewczyk rozmawiać będą Joanna Mytkowska i Sebastian Cichocki.