Pokój nauczycielski
Otwarty dyżur dla środowiska edukacyjnego

  • Pokój nauczycielski

    Eustachy Kossakowski, Kawiarnie warszawskie, wnętrze kawiarni „Błękitna” zaprojektowanej przez Piotra Nagabczyńskiego, sierpień 1957. © Anka Ptaszkowska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarte dyżury dla środowiska edukacyjnego. Spotkania odbywają się w poniedziałki o 16:30 na platformie ZOOM.

Przejdź do pokoju.

Konieczność przejścia na lekcje zdalne jest wyzwaniem nie tylko dla systemu oświaty, ale też dla większości rodziców i opiekunów. W tej sytuacji szczególnie zależy nam na wsłuchaniu się w potrzeby środowiska edukacyjnego, żeby móc adekwatnie na nie odpowiadać.

Zespół edukatorek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza osoby uczące i tworzące środowisko edukacyjne do otwartych spotkań, w trakcie których lepiej się poznamy. Podczas dyżurów pracowniczki Muzeum będą przybliżać możliwości edukacyjne tworzone dla grup szkolnych i zorganizowanych.

Sztuka nowoczesna pozwala pobudzać wyobraźnię, wyrażać emocje, dyskutować aktualne problemy i szukać nowych rozwiązań. Chcemy podzielić się stosowanymi przez nas metodami pracy i narzędziami - szczególnie wypracowanymi w trakcie pandemii.

Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami - chcemy być użyteczni i współtworzyć nowe ścieżki edukacyjne.

Aktualna oferta Muzeum Sztuki Nowoczesnej dla szkół i grup zorganizowanych

Muzeum zaprasza szkoły i grupy zorganizowane na lekcje online. Program działań został przygotowany w sposób umożliwiający reakcję na to, co się dzieje tu i teraz i ma na celu dawanie wsparcia w obecnej sytuacji.

SZKOŁA W MUZEUM – COŚ WSPÓLNEGO

Tegoroczny Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE przesuwa akcent z budynków, ulic i placów Warszawy na relacje i potrzeby jednostek i wspólnot. Spotkamy się, by porozmawiać o tym, co nas łączy i co to znaczy, że mamy ze sobą coś wspólnego?

PALMA WARSZAWSKA – SPOTKANIA DLA SZKÓŁ I GRUP ZORGANIZOWANYCH

Podczas spotkań dla szkół i grup zorganizowanych przyjrzymy się sztuce w przestrzeni publicznej, a punktem wyjścia będzie praca „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” Joanny Rajkowskiej czyli słynna warszawska Palma, która kończy w tym roku 18 lat.

SZKOŁA W MUZEUM – SZTUKA DLA ZIEMI

Artyści od dawna z uwagą i troską przyglądają się zmianom zachodzącym na naszej planecie. Sztuka, którą tworzą, daje nam inne narzędzia do rozmowy i działania w relacji z tym, co nas otacza. Powietrze, woda i Ziemia – to także coś, co mamy wspólnego.

Dziękujemy wszystkim grupom, które spotkały się z nami dotychczas. Dzięki odpowiedziom na ankiety wiemy, jak duże jest zapotrzebowanie środowiska edukacyjnego na prowadzenie zajęć lekcyjnych. Dla zespołu zdalne lekcje stały się szansą częstszych spotkań również z uczennicami i uczniami z ośrodków odległych od Warszawy oraz klas, których dotarcie do siedziby Muzeum jest zazwyczaj utrudnione. Zapraszamy do odwiedzin i kontaktu.