Pokaż nam swoje marzenia

• Pokaż nam swoje marzenia

Grupa Luxus, Luxus artzine, 1981-86. Dzięki uprzejmości Pawła Jarodzkiego

Wystawa „I Could Live in Africa" pokazuje utopijne w czasach komunizmu marzenia młodych ludzi o tropikalnych rajach i innych bliżej nie sprecyzowanych miejscach.

O czym marzymy obecnie, gdy możemy wszystko? Celem warsztatu jest wspólne stworzenie artzinu (pisma artystycznego), które pozwoli nam określić, jakie są nasze marzenia. Zapraszamy do przyniesienia własnych szablonów, fotografii, pomysłów, szkiców etc. Stworzymy z tego pismo, które pozwoli odpowiedzieć nam na postawione wyżej pytanie.

Warsztat poprowadzi Paweł Jarodzki - malarz, grafik, rysownik, autor komiksów i podręczników dla dzieci, czynny uczestnik kultury lat 80. Założyciel i współtwórca grupy LUXUS. Obecnie jako profesor prowadzi pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest też kuratorem BWA Awangarda we Wrocławiu.

Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalno-licealnej.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy: info@artmuseum.pl