Po co nam narodowe instytucje kultury?
Dyskusja w Dwójce

• Po co nam narodowe instytucje kultury?

Eustachy Kossakowski, \"Dom Plastyka w Warszawie\", 1966

Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, będzie gościem audycji „W tyglu kultury”, poświęconej narodowym instytucjom kultury. Dyskusja odbędzie się z udziałem publiczności, 3 lutego o godz. 18.00, w siedzibie II Programu Polskiego Radia.

Zaproszeni goście - Zenon Butkiewicz (dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN), Olgierd Łukaszewicz (prezes Związku Artystów Scen Polskich), Joanna Mytkowska (dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Roman Pawłowski (publicysta) - postarają się odpowiedzieć na pytanie, czemu dziś służą takie instytucje i czy są powołane do budowania wspólnoty czy raczej do tego, by rewidować polskie mity i uprawiać popularną dziś sztukę krytyczną? Na czym w nowej rzeczywistości polega ich misja? I w końcu: czy narodowe instytucje kultury nie są już przeżytkiem?

Żeby wziąć udział w dyskusji, należy wysłać mail na adres: tygiel@polskieradio.pl