Po co dzieciom artyści?
W plenerze. Śniadanie na trawie w Muzeum nad Wisłą

• Po co dzieciom artyści?

Daniel Rycharski, "Ogród zimowy", 2013

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne wokół wystawy „Daniel Rycharski. Strachy”.

Podczas spotkania “odwiedzimy” krajobrazy poza miastem. Zastanowimy się, jak wygląda praca artysty w plenerze i jakie stawia przed nim wyzwania. Poza pejzażami przedstawionymi na obrazach przyjrzymy się także dziełom artysty Daniela Rycharskiego, którego pracownia mieści się we wsi Kurówko. W sielskiej atmosferze stworzymy własne krajobrazy na podstawie opisów i dźwięków przyrody.

Podczas warsztatów zapoznamy się również z pracami artystów malujących krajobrazy. Zwrócimy uwagę na to, jak tło oddziaływuje na postaci pierwszoplanowe lub jaki ma w sobie nastrój. Porozmawiamy, jak obrazowana jest wieś i jak działali pierwsi artyści w plenerze.

Udział w warsztacie jest płatny. Bilet na działania rodzinne kosztuje 10 zł i obejmuje udział dziecka wraz z opiekunem. Udział kolejnego dziecka jest dodatkowo płatny 5 zł.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Hanna Zwierzchowska

studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Inne wydarzenia z tego cyklu: