Po co dzieciom artyści?
Oskar Hansen i Forma Otwarta

• Po co dzieciom artyści?

Warsztaty dla dzieci w domu Hansenów w Szumnie, lato 2015, fot. Agnieszka Sinicka

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne przybliżające sylwetki artystów prezentowanych na wystawie „Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnej edukacji”.

Twórców tych łączy szczególna potrzeba wykorzystywania sztuki i sytuacji artystycznych w celach edukacyjnych. Nie będziemy skupiać się na oglądaniu materialnych dzieł sztuki i rozmawianiu o nich, ale na działaniu i doświadczaniu. Zainspirowani metodami pracy artystów, zaprosimy rodziny do wspólnych ćwiczeń i tworzenia, które dostarczą nowych sposobów i narzędzi odbierania otaczającego świata.

Zaczynamy od wielkiego pedagoga i wizjonera Oskara Hansena. Jego idea Formy Otwartej zakłada, że rola architekta nie polega na tworzeniu i proponowaniu skończonego rozwiązania. Architektura powinna być wygodnym tłem, które użytkownik może zmieniać według własnych potrzeb. Na zajęciach będziemy rozmawiać m.in. o tym, kiedy architektura staje się ramą dla życia dobraną niczym rama do obrazu.

Przepraszamy, na to wydarzenie nie ma już wolnych miejsc. Zapraszamy do zapisywania się na na kolejne warsztaty z cyklu (17 lipca).