Po co dzieciom artyści?
Naturalnie, wzory

• Po co dzieciom artyści?

Fot. Kuba Mozolewski

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne wokół wystawy „Daniel Rycharski. Strachy”.

Podczas warsztatów porozmawiamy o folklorze i zastanowimy się, z jakich materiałów korzysta sztuka ludowa. Czy materiał może mieć wpływ na wygląd przedmiotu? Skąd biorą się pomysły na wzory zdobiące nasze domy, ubrania i mniejsze produkty?

Na wystawie przyjrzymy się pracom artysty Daniela Rycharskiego, których formy i kolory zainspirują nas do dalszych działań twórczych w duchu zero waste. Posługując się naturalnymi tworzywami, wymyślimy własne wzory, którymi ubarwimy bawełniane torby wielokrotnego użytku.

Udział w warsztacie jest płatny. Bilet na działania rodzinne kosztuje 10 zł i obejmuje udział dziecka wraz z opiekunem. Udział kolejnego dziecka jest dodatkowo płatny 5 zł.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Hanna Zwierzchowska

studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Inne wydarzenia z tego cyklu: