Po co dzieciom artyści?
Lygia Clark: przedmioty a zmysły

• Po co dzieciom artyści?

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. Bartosz Stawiarski

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne przybliżające sylwetki artystów prezentowanych na wystawie „Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnej edukacji”.

Twórców tych łączy szczególna potrzeba wykorzystywania sztuki i sytuacji artystycznych w celach edukacyjnych. Nie będziemy skupiać się na oglądaniu materialnych dzieł sztuki i rozmawianiu o nich, ale na działaniu i doświadczaniu. Zainspirowani metodami pracy artystów, zaprosimy rodziny do wspólnych ćwiczeń i tworzenia, które dostarczą nowych sposobów i narzędzi odbierania otaczającego świata.

Jak budujemy nasze relacje z przedmiotami i otoczeniem? Jak często zastanawiamy się nad ich właściwościami i walorami? Warsztaty inspirowane twórczością Lygii Clark będą skoncentrowane na zmysłach i percepcji rzeczywistości. W rodzinnej atmosferze zastanowimy się w jaki sposób budujemy znaczenia przedmiotów i jak nasze relacje z nimi wyrażają się w języku.

Obowiązują zapisy: zapisy@artmuseum.pl