Płeć w Polskim Języku Migowym
warsztaty w PJM z tłumaczeniem na język polski

• Płeć w Polskim Języku Migowym

Jadwiga Sawicka, Wyrodna/Niesławny, 2012 olej, akryl, płótno. Dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty pod tytułem „Płeć w Polskim Języku Migowym”, które odbędą się 8 grudnia o godzinie 16.00 w Muzeum nad Wisłą.

Warsztaty zostały zainspirowane serią obrazów Jadwigi Sawickiej, których kompozycja opiera się na powtarzalnych zasadach formalnych. Każdą z prac tworzy para płócien z wypisanymi na środku, wyrwanymi z kontekstu przymiotnikami. Jeden z nich jest męski, drugi żeński, przy czym obrazy z żeńskimi przymiotnikami mają inne, mniejsze formaty. Słowa są silnie nacechowane emocjonalnie i ideologicznie, przywołują skojarzenia związane z definiowaniem tożsamości płciowej.

W ramach warsztatu proponujemy udział w analizie słów Polskiego Języka Migowego. Spróbujemy znaleźć znaki migowe, które przywołują skojarzenia związane z definiowaniem tożsamości płciowej. Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń i działań, które dostarczą nowych sposobów odbioru i narzędzi dla jej interpretacji.

Warsztaty w PJM poprowadzi Daniel Kotowski. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski przez Joannę Ciesielską.

Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (poniżej).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z niepełnosprawnością słuchu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Daniel Kotowski

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Interesuje się sztuką, wystawiennictwem i architekturą. Prowadzi też stały cykl spotkań „Zachęta Miga”. Był członkiem Grupy Artystów Głuchych.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Agnieszka Graff oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
19:00 Performans Za Wolność Waszą i Nasząwizualny performans herstoryczny Zuzanny Hertzberg MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Niepodległe”Экскурсия на русском языке по выставке «Niepodległe: женщины, независимость и национальный дискурс» MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Agnieszka Morawińska oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą