Piękna sztuka o brzydkim świecie
Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat

• Piękna sztuka o brzydkim świecie

Czy sztuka zawsze jest piękna? Czy piękne mogą być rzeczy brzydkie? Podczas warsztatów wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem pojęć takich jak piękno i brzydota.

Spróbujemy odnaleźć na wystawie prace, które z racji swojej formy lub trudnej tematyki mogą uchodzić za brzydkie. Zgadniemy, czy rzeczywiście tak jest i porozmawiamy o tym, jak odbieramy tego rodzaju obiekty.

Czeka nas również trudne zadanie - stworzymy dzieło z założenia brzydkie, wykorzystując mało estetyczne materiały jak np. szary papier, papier toaletowy czy taśma klejąca.

Pięknie zapraszamy na niebrzydkie warsztaty!

Karolina Żyniewicz

Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, aktywna twórczo w zakresie działań z przestrzenią oraz szeroko pojętego eksperymentu wizualnego. Jedną ze sfer jej twórczości jest animacja kulturalna, często współpracuje z różnymi instytucjami (np. MOCAK w Krakowie, Cricoteka).