Otwieranie książki i głowy na świat
Zabawa wokół „Książki otwartej na świat”

• Otwieranie książki i głowy na świat

fot. materiały Muzeum Emigracji w Gdyni
  • Otwieranie książki i głowy na świat

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Pasażu Wiecha na wydarzenia organizowane w ramach wakacyjnej strefy działań „Kultura w samym centrum”.

Co to znaczy, że książka otwiera się na świat? Czy łatwiej jest otworzyć na świat książkę czy człowieka? Jak czerpać ze świata garściami i opowiadać o tym wszystkim jak o najlepszej przygodzie?

Przed Wami jeszcze jedna wakacyjna podróż. Wyprawa w czeluści „Książki otwartej na świat”, która odsyła do różnych zakątków świata. Książki, która przygląda się jak po świecie wędrują ludzie. Od wieków pozostają w ruchu – szukają szczęścia, spokoju, lepszego życia, przygód, nowego domu... Warsztaty polegają na otworzeniu książki i głowy oraz stworzeniu własnej, eksperymentalnej publikacji. Spróbujemy zmieścić w niej trochę świata, a trochę własnych historii, a wszystko po to by włączyć ciekawość i uruchomić własną opowieść!

„Książka otwarta na świat” powstała jako przewodnik po Muzeum Emigracji w Gdyni, ale można używać ją w całej Polsce. Publikacja otrzymała tytuł „Najpiękniejszej Książki Roku 2018”(Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), a także zwyciężyła w Plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”(Muzeum Historii Polski).