Otwarty pokaz grupy „Ciała w ruchu”
podsumowanie 7. edycji WEJDŹ W MUZEUM

• Otwarty pokaz grupy „Ciała w ruchu”

fot. Kuba Mozolewski

W ramach 7. edycji młodzieżowego programu „Wejdź w Muzeum” od początku roku zrealizowaliśmy cykl zajęć pod hasłem „Ciała w ruchu”.

Podczas kilku intensywnych spotkań testowaliśmy potencjał ciała, wychodząc z założenia, że jest ono ważnym źródłem wiedzy o świecie. Ruch był dla nas motorem działań, w ramach których poznawaliśmy lepiej siebie, rozwijaliśmy swoją intuicję i fantazję. Sprawdzaliśmy, jak długo możemy w nim trwać, zmieniając jego źródło i motywację, w jaki sposób chować go w środku ciała, albo otwierać na przestrzeń i innych. Całość procesu pomyślana była jako narzędzie rozbudzania świadomości ciała i aktywizacji jego uczestników. Interesowało nas, jak podobne doświadczenie przełoży się na naszą ciekawość względem świata i jak zmieni jego postrzeganie.

Cykl został zaprojektowany przez Mary Szydłowską z myślą o dzieleniu się praktykami choreograficznymi w swobodnej atmosferze pracy grupowej.

Chcemy podsumować naszą podróż, i podzielić się publicznie jej efektami, poprzez remix dotychczasowych ćwiczeń choreograficznych. Zapraszamy na otwarty pokaz naszych działań, który odbędzie się w przestrzeni wystawy „Edi Hila. Malarz Transformacji” w Muzeum nad Wisłą.

Pokaz przygotowany jest przez licealistów i licealistki we współpracy z Mary Szydłowską.

Mary Szydłowska

choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Absolwentka kursu choreografii eksperymentalnej kolektywu Centrum w Ruchu (2016) w Warszawie, stypendystka School of New Dance Development w Amsterdamie (2017) oraz Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (Art Station Foundation by G. Kulczyk). Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performensach pokazywanych m.in. w Galerii Studio. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki (wystawa „Lepsza Ja”).

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:00 Warsztaty Po wystawie śladami tajnej misjiWarsztaty Katarzyny Witt MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku rosyjskim po wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”Тур на русском языке по выставке „Эди Хила. Художник трансформации” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Spotkanie Spotkanie z Anrim Saląprowadzenie Kathrin Rhomberg MUZEUM nad Wisłą