„Otwarta Rampa” gościnnie w Parku Rzeźby na Bródnie

• [osoby na widowni teatru, kolorowe zdjęcie]

materiały prasowe Teatru Rampa
  • [osoby na widowni teatru, kolorowe zdjęcie]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Anną Sandowicz, współreżyserką spektaklu “Jestem tu”, tworzonego wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami Targówka.

Punktem wyjścia do spotkania jest wieloletni projekt “Otwarta Rampa” realizowany w Teatrze Rampa z mieszkańcami Targówka. W jego ramach w teatrze odbywają się warsztaty musicalowe dla mieszkających na Targówku dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a w czwartek 1 września premierę będzie miał spektakl “Jestem tu”, piąta produkcja powstała wspólnym wysiłkiem lokalnej społeczności. Reżyserka przedstawienia, Anna Sandowicz, poprowadzi spotkanie w Parku Rzeźby na Bródnie. Udział w nim weźmie także wicedyrektor Teatru Rampa na Targówku, Łukasz Strzelczyk.

Będzie to okazja do rozmowy o zawodowej pracy aktora teatralnego i reżyserii. Spodziewać się można wspólnej zabawy głosem, ćwiczeń rozwijających mowę i ciało oraz poznania narzędzi przydatne do pracy scenicznej. Prowadząca uchyli rąbka tajemnicy i opowie o kulisach magii teatru, omówi różne techniki aktorskie od Stanisławskiego po Meisnera, zaprosi do zagłębienia się w temat emocji i psychologii.

Motto spotkania: Każdy może być aktorem, wystarczy otworzyć umysł i wyobraźnię, a tam czekają niezmierzone przestrzenie, gotowe, by zmienić sen w rzeczywistość…

Anna Sandowicz

Aktorka, wokalistka, reżyserka, pedagog. Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Nagrodzona na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu „Plastelina” w reż. M. Bogajewskiej.
Skończyła prestiżowy wydział aktorski metody Meisnera w Actors Temple w Londynie. Debiutowała na scenie teatralnej w Teatrze Muzycznym Roma. Od 2019 roku aktorka Teatru Druga Strefa w Warszawie. W latach 2010-2016 aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracowała z Teatrem Słowackiego w Krakowie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Roma w Warszawie, Teatrem Scena w Warszawie. Ma na koncie role serialowe i filmowe. Parę lat temu zaczęła swoją przygodę z reżyserią, reżyserując spektakle muzyczne i prowadząc warsztaty aktorskie w Teatrze Rampa na Targówku w ramach projektu Otwarta Rampa, tworząc bajki dla dzieci i młodzieży dla Fundacji Kulturalne Dzieci, a w 2022 roku wyreżyserowała spektakl „Sielska wpadka” na Scenie Kocjana w Warszawie. Bierze udział w międzynarodowych projektach muzycznych. Wychowała się w wielokulturowym domu.

Inne wydarzenia z tego cyklu: