Otwarcie wystawy finałowej
18. edycji konkursu APH

• Otwarcie wystawy finałowej

Otwarciu wystawy finałowej 18 edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii towarzyszyć będzie happening Norberta Delmana.

„Mój projekt to próba siłowego kontaktowego wdarcia się do przestrzeni, zderzenia myśli, poglądów I pokoleń. Widzowie będą światkami zjawiska które symbolicznie umożliwi im cykliczne wchodzenie na wystawę. Czy to młodzi artyści i artystki szturmują instytucję? Może tylko wyobrażenia i utarte stereotypy myślenia o roli artysty materializują się w postaci intensywnego zjawiska? Czy to odgłos nadchodzących wydarzeń ? Obecnych czy przeszłych? Być może jest w tym pewna naturalność, potrzeba przepchnięcia się do wcześniej wyznaczonego celu, przesuniecie każdej przeciwności, żeby ostatecznie samemu zatarasować przejście” - mówi Norbert Delman.

Projekt realizowany we współpracy z Warsaw Sirens.

Norbert Delman

artysta multidyscyplinarny, kurator eksperymentalnej galerii Stroboskop, finalista 13. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W swoich pracach stara się zilustrować niepokój i napięcie, które jest obecne w życiu każdego człowieka. Prace Delmana były prezentowane w wielu galeriach w Polsce i za granicą (m.in. Galeria Foksal, CSW Zamek Ujazdowski, LUDWIG MÚZEUM w Budapeszcie, Edinburgh Sculpture Workshop).

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Cykl Punkty widzeniaOprowadzania międzypokoleniowe po wystawie finałowej APH MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Spa, sanatorium, kurortwarsztaty kolażu z Hekla Studio MUZEUM nad Wisłą
Cykl Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Gąbczasta sztukawarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:30 Warsztaty Czy mowa nienawiści jest jadalna? warsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Twórczy relaks dla najmłodszychwarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą