Otwarcie wystaw
"Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie" | „Maria Bartuszová. Formy przejściowe”

• Otwarcie wystaw

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na podwójny wernisaż wystaw „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” oraz „Maria Bartuszová. Formy przejściowe”.

Maria Bartuszová (1936-1996) to jak dotąd mało znana słowacka rzeźbiarka, odkryta szerszej publiczności w 2007 roku podczas Documenta 12 w Kassel. Od tego momentu jej prace zaczęły pojawiać się na międzynarodowych wystawach, niektóre z nich znalazły się w prestiżowych kolekcjach sztuki współczesnej, ale sztuka Bartuszovej nigdy nie doczekała się prawdziwej recepcji. Wystawa jest próbą napisania historii, która do tej pory nie została napisana oraz próbą ukazania zmagań artystki poszukującej nowego języka artystycznego.

Wystawa „Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” to z kolei zbiorowa ekspozycja prac artystów urodzonych w latach osiemdzięsiątych i dziewięćdziesiątych, stanowiąca próbę odpowiedzi na pytania, jak w czasach technologicznego przyspieszenia i ciągłego kontaktu z nowymi mediami kształtuje się doświadczenie tożsamości i społecznej interakcji.

Tej wystawie towarzyszą specjalne wydarzenia zaplanowane na wieczór wernisażu.

19:00 - otwarcie wystaw dla publiczności
19:30 - performans kolektywu DIS
20:00 - performans: Korakrit Arunonandchai, Boychild, Bangkok Boys
21:30 - sety didżejskie artystów wystawy „Ustawienia Prywatności”. Zagrają Daniel Keller, Hannah Perry, Jon Rafman i Gregor Różański (WIXAPOL S.A)

Wszystkie wydarzenia odbędą się w pawilonie Emilia przy ul. Emilii Plater 51.