Oświecony król
Działania rodzinne

  • Oświecony król

    fot. Marta Styczeń

Co to oznacza, że król jest oświecony?

Czym różni się od innych władców? Czy oświecony król spędza czas ze zwykłymi ludźmi, dbając o los swoich poddanych? A może spełnia swoje ambicje artystyczne? Jak oświecony król dba o swój wizerunek? W ramach warsztatów odbędziemy podróż do przeszłości, by poznać lepiej epokę Oświecenia. Przyjrzymy się kolekcji oświeceniowych rycin, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o jej właścicielu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Działania rodzinne są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Działania rodzinne to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, podczas których wspólnie spędzamy twórczo czas. Odbywają się w wybrane niedziele. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

Terminy działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW” w Muzeum nad Wisłą: niedziele 27 maja i 17 czerwca 2018. Działania rozpoczynają się o godzinie 12.00.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Cykl działań rodzinnych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie?”:

27 maja / Oświecony król
17 czerwca / Na kartach atlasu

Szymon Gotowski

edukator, trener i animator dziecięcy i młodzieżowy, na co dzień współpracujący z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Miejscem Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Fundacją Forum Dialogu. Współtwórca programów edukacyjnych, takich jak Kino Dzieci, Kino w trampkach, prowadzący warsztaty z zakresu edukacji artystycznej we współpracy m.in. z Akademią Rękodzieła Artystycznego „Rękodzielnik” w Warszawie i Fundacją Promocji Artystów Malarzy Polskich 2 Wymiary.

Inne wydarzenia z tego cyklu: