Oswajanie
Paweł Kulczyński aka Wilhelm Bras

• Oswajanie
    Paweł Kulczyński [zdjęcie - portret artysty na tle sprzętu muzycznego i kolorowych kabli]
  • Oswajanie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie w ramach rezydencji w Parku Rzeźby na Bródnie.

Przez pierwszą część rezydencji w Parku Rzeźby Paweł Kulczyński poszukiwał materiałów dźwiękowych, które mogłyby naprowadzić go na trop jeszcze niewyobrażalnych zmian. Spekulatywne pejzaże dźwiękowe będą podróżą po możliwej lub zupełnie nieprawdopodobniej przyszłości Bródna, nagraniem terenowym ze świata, którego jeszcze nie ma lub nigdy nie będzie. Nadawane sygnały i odgłosy mogą być podpowiedzą uruchamiająca wyobraźnie na temat przeobrażeń środowiska i społeczeństwa i tego, jaki ekosystem dźwięków będzie im towarzyszył.

W ramach oswajania przyszłości przedstawione zostaną pomysły artysty, wykorzystane będą również podpowiedzi mieszkańców oraz innych osób, które podzielą się swoimi wyobrażeniami. Miksowane i przetwarzane zamienią się w słuchowisko.

Projekt można również interpretować jako rodzaj dialogu ze znajdująca się w Parku Rzeźby pracą Susan Philipsz Nie jesteś sam (Czy Ziemia istniałaby bez Słońca?)