Osiedle Warszawa. Odczarować Spółdzielnie Mieszkaniowe
WARSZAWA W BUDOWIE 3

28 października rozpoczyna się seria spotkań dot. osiedli warszawskich organizowanych przez Krytykę Polityczną 650 000 mieszkańców Warszawy, czyli co trzeci z nas, żyje w osiedlach z prefabrykatów.

Czy przyszłością stolicy jest policentryczny rozwój rewitalizowanych wielkich osiedli-sypialni? Spotkania organizowane przez Krytykę Polityczną podejmą bardzo ostatnio popularny temat warszawskich blokowisk.

Pierwsze spotkanie „Odczarować Spółdzielnie Mieszkaniowe” będzie dotyczyło problemu spółdzielni jako formy własności, która to forma nie sprawdziła się w przeszłości. Spotkanie będzie obroną idei spółdzielni jako najbardziej sprawiedliwej formy posiadania. W spotkaniu wezmą udział: Dariusz Hyc, Anna Wieczorek, Urszula Siemion.

Kolejne spotkania to:
19 listopada godz. 19.00 „Osiedla Awangardowe”
25 listopada godz. 19.00 „Wielka Płyta w Polsce”
2 grudnia godz. 19.00 „Kto Mieszka w Blokach”
Ostatnie spotkanie 9 grudnia godz. 19.00 „Os. WARSZAWA" Będzie to podsumowanie cyklu debat w Krytyce Politycznej, uwzględniające także inne realizowane w ostatnich miesiącach warszawskie projekty „osiedlowe”.

Projekt OS Warszawa jest realizowany ze środków Miasta St. Warszawy

\"\"