Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Bestia, bóg i linia”

• Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Bestia, bóg i linia”

Ampannee Satoh, Lost Motherland [Zdjęcie przedstawia grupę 15 postaci w całości zasłoniętych białym materiałem. Stoją w wysokich, spalonych słońcem trawach. W tle widać wysokie palmy i błękitne niebo].

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”.

Na wystawie prezentowane są prace ponad 50 twórców między innymi z Kambodży, Indii, Wietnamu, Madagaskaru, Bangladeszu, Filipin czy Australii. Artyści stawiają odważne pytania i wnikliwie badają współczesną rzeczywistość. Wystawa „Bestia, bóg i linia” jest zaproszeniem do spojrzenia na współczesność z perspektywy Wschodu. Nie Wschodu z naszych zachodnich wyobrażeń pełnych mitologizacji, ale Wschodu realnego, rejonu, gdzie toczą się ważne debaty i gdzie rodzą się nowe idee przyszłości.

Spacer poprowadzą Marta Przasnek i Zuzanna Zasacka.

Obowiązują zapisy pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Maliszewską, koordynatorką ds. dostępności Muzeum, pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku.

Marta Przasnek

studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii. Realizuje program studiów drugiego stopnia na kierunkach historia sztuki i filozofia, uczestniczy w programie „Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli”, współprowadzonym przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Zuzanna Zasacka

absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Prowadzi też warsztaty w Zachęcie i Królikarni. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Inne wydarzenia z tego cyklu: