Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Sąsiedzi”

• Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Sąsiedzi”

Zdjęcie przedstawia ścianę budynku. Z lewej strony obłożona jest błękitnymi, prostokątnymi kaflami, ułożonymi wertykalnie. Z prawej znajduje się najprawdopodobniej okno wyklejone wizerunkiem dwóch postaci w strojach ludowych.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Sąsiedzi”, zorganizowanej w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Ekspozycja w Warszawie może być czytana jako zbiór różnorodnych postaw artystycznych na bieżąco odnoszących się do procesów społecznych aktualizowanych poprzez obecność nowych sąsiadów. Składową tych głosów są również wypowiedzi dotyczące sytuacji na Ukrainie wywołanej rozczarowaniem polityką, tlącym się konfliktem zbrojnym, jak również rozpędzoną polityką dekomunizacyjną i rozkwitem ruchów nacjonalistycznych.

Spacer poprowadzą Marta Przasnek i Zuzanna Zasacka.

Obowiązują zapisy pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl. Udział w wydarzeniu w cenie biletu na wystawę (1-2 zł).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Maliszewską, koordynatorką ds. dostępności Muzeum, pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl.

Marta Przasnek

studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii. Realizuje program studiów drugiego stopnia na kierunkach historia sztuki i filozofia, uczestniczy w programie „Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli”, współprowadzonym przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Zuzanna Zasacka

absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Prowadzi też warsztaty w Zachęcie i Królikarni. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Spotkanie Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw Pawilon Cepelii
18:00 Warsztaty Wsłuchaj się w miasto. Warsztaty dla młodzieży Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
11:00 Spacer Niechciane dziedzictwo: pomniki PRL-u. Spacer miejski«Небажана спадщина: пам'ятники Польської Народної Республіки». Міська прогулянка plac Bankowy
, Warszawa
12:00 Warsztaty Emesenki: Sąsiedzi z tekturowego miasta. Sztuka dla najmłodszych Pawilon Cepelii
13:00 Warsztaty Sąsiedzka układanka. Działania rodzinne Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Sąsiedzi”Екскурсія по виставці «Сусіди» українською мовою Pawilon Cepelii