Oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją
po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją

[Biała ściana Muzeum od dołu do góry pokryta plakatami Wolfganga Tillmansa. Na plakatach napisy w różnych językach europejskich. Dwoje zwiedzających czyta hasła, jedna kobieta przechodzi dalej]. Fot. Kuba Mozolewski
  • Oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

Wystawa „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”, zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przywołuje odrębną i wyrazistą tradycję sztuki antyfaszystowskiej. Operuje przede wszystkim materiałem historycznym oraz często ikonicznymi dziełami, jednak pytania, które stawia, odnoszą się do współczesności. Wystawa koncentruje się na trzech historycznych momentach, wyznaczonych przez: „Guernikę” i lata 30., wystawę „Arsenał” i lata 50. oraz sztukę współczesną i (post)faszyzm.

Spacer poprowadzi Aleksandra Urbańska, historyczka sztuki, jedna z kuratorek wystawy „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”. Audiodeskryptorka: Marta Przasnek, historyczka sztuki, w Muzeum pracuje jako edukatorka i koordynatorka programu Muzeum Dostępne. Wyzwaniem, z którym stale się zmaga jest opisywanie sztuki osobom z niepełnosprawnością wzroku. Uważa, że podstawą obcowania z obiektem artystycznym jest dokładne doświadczenie go wszystkimi możliwymi zmysłami.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Przasnek, koordynatorką programu Muzeum Dostępne, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl lub pod numerem telefonu: 577-006-290.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Wojna i pokójWarsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Danielem Kotowskim MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Czym jest Rok Antyfaszystowski?Jak działa, dlaczego i po co powstał? Spotkanie dla młodzieży MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Bezgraniczny światWarsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobota z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą