Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy"

• Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy\

Fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”.

Wystawa to przegląd działalności twórcy, który rozwija własną formę współpracy ze społecznością lokalną w rodzinnym Kurówku. Tworzy propozycję aktywizmu artystycznego, poddając pod dyskusję problem tożsamości oraz granic przynależenia do wspólnoty religijnej. Jego sztuka jest jednym z tych rodzajów artystycznej praktyki, która w sposób bezkompromisowy i nowatorski syntetyzuje paradoksy aktualnej rzeczywistości. W swoich pracach potrafi opowiedzieć pozornie sprzeczne doświadczenie: bycia wierzącym artystą, gejem pracującym w konserwatywnej społeczności nad nowymi sposobami emancypacji od rutynowych form religii.

Przekrojowa wystawa prac Rycharskiego to część programu Muzeum, które poszukuje nowych języków opisu otaczającego nas świata, to próba zwrócenia uwagi na jedną z najciekawszych i radykalnych postaw artystycznych w ostatnim czasie.

Spacer poprowadzą Marta Maliszewska i Zuzanna Zasacka.

Obowiązują zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego poniżej.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Przasnek, koordynatorką ds. dostępności Muzeum, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępne” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Zuzanna Zasacka

absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Prowadzi też warsztaty w Zachęcie i Królikarni. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Weronika Plińska oprowadza po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:30 Warsztaty Jak uczyć przez sztukę?Warsztaty dla nauczycieli MUZEUM nad Wisłą