Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Czym jest Oświecenie?”

  • Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Czym jest Oświecenie?”
    [Przewodniczka Muzeum stoi na tle gabloty ściennej i opowiada o wystawie. Na przeciw niej, tyłem do obiektywu stoją zwiedzający.] fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW”.

Spacer poprowadzą Aleksandra Górecka i Marta Maliszewska.

Obowiązują zapisy pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Maliszewską, koordynatorką ds. dostępności Muzeum, pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępnego” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Zobacz także:

Inne wydarzenia z tego cyklu: