Oprowadzanie z audiodeksrypcją po Parku Rzeźby na Bródnie

  • Oprowadzanie z audiodeksrypcją po Parku Rzeźby na Bródnie

    Zdjęcie przedstawia element instalacji dźwiękowej Susan Philipsz pod tytułem "Nie jesteś sam" (Czy Ziemia istniałaby bez Słońca?). To dwa głośniki na słupie wystające ponad linię drzew. W tle widać bródnowskie blokowisko. Fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeksrypcją po Parku Rzeźby na Bródnie, które odbędzie się 8 września o godzinie 12.30.

UWAGA: w związku z brakiem zgłoszeń, nie odbędzie się oprowadzanie z audiodeskrypcją zaplanowane na 8 września.

Park Rzeźby to nieustająco rozwijająca się wystawa sztuki współczesnej. Co roku w sezonie letnim inaugurowane są kolejne prace artystów, przy czym pojęcie rzeźby rozumiane jest szeroko – od obiektów tradycyjnych przez instalacje, interwencje malarskie czy dźwiękowe, po działania performatywne, definiowane jako „rzeźba społeczna”.

Spacer poprowadzą Rafał Lis, Marta Maliszewska i Marta Przasnek.

Oprowadzanie rozpocznie się przy rzeźbie „Toguna”, znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Chodeckiej i Kondratowicza. Po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby Muzeum może zorganizować wsparcie wolontariusza przy dotarciu na miejsce.

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym marta.maliszewska@artmuseum.pl.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Maliszewską, pod adresem mailowym marta.maliszewska@artmuseum.pl

Dojazd

Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Park Rzeźby na Bródnie (Kondratowicza/Chodecka)

Najbliższe przystanki: CHODECKA (około 200 metrów), SZPITAL BRÓDNOWSKI (około 500 metrów.

Dojazd do przystanku CHODECKA liniami: 114, 126, 414. Linia 414 kursuje wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu. Uwaga: dostęp do przystanków CHODECKA przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie.

Dojazd do przystanku SZPITAL BRÓDNOWSKI liniami: 112, 114, 126, 145, 156, 169, 227, 345, 414, 500, 732. Linie 345 oraz 414 kursują wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu.

Uwaga: dostęp do przystanków tramwajowych przy pomocy schodów i przejść podziemnych. Dostęp do przystanków linii kończących trasy przy Dworcu Centralnym przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie. Dostęp do przystanków linii przejeżdżających przez Dworzec Centralny przy pomocy schodów i przejść podziemnych.

Dojazd do stacji kolejowej PKP WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE pociągami Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (linie S1 i S2).

Uwaga: dostęp na peron 2 stacji PKP WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE przez windy i schody w budynku dworca.

Dostępność

Miejscami może być konieczne poruszanie się po trawie. W niektórych miejscach osoby poruszające się na wózkach będą musiały wybrać okrężną drogę lub skorzystać ze stromej pochylni przy pomocy asystenta.

Rafał Lis

historyk sztuki, animator i społecznik. Koordynator dostępności i edukator w Galerii Labirynt w Lublinie. Mozaikarz, pomysłodawca Społecznej Pracowni Mozaiki. Współpracownik instytucji kultury i organizacji pozarządowych, min. Fundacji Kultury Bez Barier, Fundacji Teren Otwarty, Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, Brain Damage Gallery czy Warsztatów Kultury w Lublinie. Członek międzynarodowej grupy animatorów „Actors of Urban Change”. Laureat 1. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

Marta Maliszewska

od lutego 2015 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako edukatorka, prowadząc zajęcia warsztatowe i oprowadzania dla dzieci i dorosłych. Koordynatorka programów “Muzeum Dostępne” i “Active Citizens”. Od września 2016 roku prowadzi projekt artystyczno-muzealny dla uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie. Studentka studiów drugiego stopnia Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW (kierunki filozofia i historii sztuki) oraz animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się w prowadzeniu działań skierowanych dla osób z dysfunkcją wzroku, dzieci ze spektrum autyzmu, klas integracyjnych i podopiecznych ośrodków socjoterapeutycznych.

Marta Przasnek

studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii. Realizuje program studiów drugiego stopnia na kierunkach historia sztuki i filozofia, uczestniczy w programie „Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli”, współprowadzonym przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki.

Zobacz także:

Inne wydarzenia z tego cyklu: