Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym
po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym

fot. Kuba Mozolewski
  • Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

Daniel Kotowski zaprasza na oprowadzanie

Choć jest to wystawa operująca przede wszystkim materiałem historycznym oraz często ikonicznymi dziełami, które stworzyły formę dla antyfaszystowskiego i antywojennego sprzeciwu – pytania, które stawia, odnoszą się do współczesności.

Szukamy w bogatej antyfaszystowskiej historii odpowiedzi na pytanie o znaczenie i siłę tej tradycji dzisiaj. Pytamy, dlaczego antyfaszyzm jako doświadczenie zuniwersalizowane, jako pokojowy fundament życia społecznego stracił swoją scalającą moc? Czy przestaliśmy bać się wojen i przemocy jako podstawowego zagrożenia naszego istnienia?

Po wystawie oprowadzi Daniel Kotowski - Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Interesuje się biowładzą, komunikacją społeczną, wystawiennictwem i architekturą. Prowadzi też stały cykl spotkań „Zachęta Miga”.

Spotkania są tłumaczone na polski język foniczny. Oprowadzania w języku migowym odbywają się w ramach programu Muzeum Dostępne. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Martą Przasnek, koordynatorką programu Muzeum Dostępne, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw z Tomaszem Fudalą MUZEUM nad Wisłą
18:00 Warsztaty Montaż - broń w wojnie przeciw wojnieWarsztaty dla młodzieży MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Słuchowisko Kolektyw Weekend w Radio Kapitał MUZEUM nad Wisłą, Bistro Paloma
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spotkanie Spotkajmy się w Muzeum nad WisłąDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
13:00 Spotkanie Picasso od kuchniDojrzali Wspaniali zapraszają na dzień z wystawą „Nigdy więcej” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą