Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Niepodległe”

• Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Niepodległe”

Marlene Dumas, Wdowa, 2013 olej, płótno. Dzięki uprzejmości kolekcji Defares

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”, które odbędzie się 11 grudnia o godzinie 18.00 w Muzeum nad Wisłą.

Muzeum włącza się tą wystawą w obchody stulecia niepodległości Polski. To próba przyjrzenia się roli, jaką w dwudziestowiecznych narracjach narodowowyzwoleńczych odgrywają kobiety. Wystawa odwołuje się do różnych tradycji niepodległościowych na świecie: poczynając od 1918 roku, poprzez rok 1945, który zapoczątkował dekolonizację Południa, po rok 1989, wyznaczający koniec reżimu komunistycznego w Europie i dający początek nowej, globalnej epoce w dziejach świata. W swej podróży przez różne geografie i momenty historyczne wystawa opowiada o upłciowieniu narracji historycznych, które wykluczają i pomijają kobiety, dając tym samym prymat męskiej wizji świata.

Spacer poprowadzi Daniel Kotowski. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (poniżej).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla zwiedzających z niepełnosprawnością słuchu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Daniel Kotowski

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Interesuje się sztuką, wystawiennictwem i architekturą. Prowadzi też stały cykl spotkań „Zachęta Miga”. Był członkiem Grupy Artystów Głuchych.