Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Sąsiedzi”

• Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Sąsiedzi”

Tomasz Fudala opowiada o makiecie ulicy Petriwskiej w Kijowie. Fot. Wojtek Radwański

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Sąsiedzi”, zorganizowanej w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Ekspozycja w Warszawie może być czytana jako zbiór różnorodnych postaw artystycznych na bieżąco odnoszących się do procesów społecznych aktualizowanych poprzez obecność nowych sąsiadów. Składową tych głosów są również wypowiedzi dotyczące sytuacji na Ukrainie wywołanej rozczarowaniem polityką, tlącym się konfliktem zbrojnym, jak również rozpędzoną polityką dekomunizacyjną i rozkwitem ruchów nacjonalistycznych.

Spacer poprowadzi Daniel Kotowski. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (poniżej).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Maliszewską, pod adresem mailowym marta.maliszewska@artmuseum.pl.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Daniel Kotowski

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja wystawiennictwo) Akademii Sztuk Pięknych oraz absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów (kierunek architektura wnętrz, specjalizacja wystawiennictwo) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Interesuje się sztuką, wystawiennictwem i architekturą. Prowadzi też stały cykl spotkań „Zachęta Miga”. Był członkiem Grupy Artystów Głuchych.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Warsztaty Emesenki: Kosmiczna architektura. Sztuka dla najmłodszych Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
17:00 Spotkanie Nowe sąsiedztwo: Marina Napruszkina w rozmowie z Wasylem CzerepanynemПрезентація ініціативи «Нове сусідство»: Марини Напрушкіної розмовляє з Василем Черепанином MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Sąsiedzi”Екскурсія по виставці «Сусіди» українською мовою Pawilon Cepelii
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
17:00 Dyskusja Polityka migracyjna a warunki pracy. Rozmowa wokół pracy Ukraińców w Polsce Дискусія про польську політику щодо українських мігрантів та біженців MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa