Oprowadzanie
Po wystawie „Gdyby dwa morza miały się spotkać”

• Oprowadzanie

Oprowadzanie po wystawie "Gdyby dwa morza miały się spotkać", fot. B. Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza w sobotę o godz. 16.00 na oprowadzanie po wystawie „Gdyby dwa morza miały się spotkać”.

Tym razem spacer poprowadzi Karolina Żyniewicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, artystka wizualna, sztukę traktuje jako najszersze możliwe pole badawcze. Interesuje ją twórczy eksperyment z udziałem różnych form materii organicznej, w tym ludzi. Za podstawowe źródło inspiracji uważa naturę. Zafascynowana porządkiem i logiką nauki, głównie biologii i medycyny, stara się włączać te obszary do swoich działań. Stawia na bezpośredni kontakt z ludźmi, stąd nacisk na tworzenie poprzez własne wystawy okazji do spotkań, rozmów, także na trudne tematy. Z zaciekawienia człowiekiem wynika też jej współpraca z działami edukacji Zachęty i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.