Oprowadzanie po wystawie

• Oprowadzanie po wystawie

Wernisaż wystawy finałowej 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii w Muzeum nad Wisłą, 6-19 maja 2019, materiały Fundacji APH, fot. Piotr Litwic.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zapraszają do Muzeum nad Wisłą na sobotnie oprowadzanie po wystawie 18. konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Po wystawie oprowadzą Janusz Heller i Maja Wolniewska.

Janusz Heller

współpracownik Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, historyk literatury, edukator z wieloletnim doświadczeniem. Autor programów i warsztatów edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, wykorzystujących ideę korespondencji sztuk. Współautor wystaw prezentowanych w Pawilonie Sztuki ERGO Hestia.

Maja Wolniewska

historyczka sztuki, kuratorka, krytyczka. Autorka licznych publikacji i recenzji, współpracuje z Magazynem Szum i kwartalnikiem Aspiracje. Koordynowała kilkanaście programów wystawienniczych, jest m.in. współautorką wystawy Marka Sobczyka "230 x 180" czy Wiktora Dyndo "Niepokój" w warszawskiej Galerii Contrast. Przez kilka lat współpracowała z Domem Aukcyjnym Desa Unicum, pomagając w budowaniu kolekcji i świadcząc usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Od 2019 roku związana z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii, gdzie odpowiada przede wszystkim za harmonogram wystawienniczy w Pawilonie Sztuki ERGO Hestii i program art brandingowy Fundacji.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:30 Warsztaty Czy mowa nienawiści jest jadalna? warsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Twórczy relaks dla najmłodszychwarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie z audiodeskrypcją MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Homeostaza - symfonia oddechowa Dobrawy Borkaływarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spotkanie „Gramatyka kolekcjonowania”spotkanie z autorkami książki MUZEUM nad Wisłą, Bistro Paloma
19:00 Finisaż Gala finałowa18. edycji konkursu APH MUZEUM nad Wisłą
11:00 Oprowadzanie Bogna Świątkowskaoprowadza w języku polskim po wystawie MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Bogna Świątkowskaoprowadza w języku angielskim po wystawie MUZEUM nad Wisłą
22:00 Oprowadzanie Noc Muzeów 2019oprowadzania po wystawie MUZEUM nad Wisłą