Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie

• Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie

fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie.

Park Rzeźby to nieustająco rozwijająca się wystawa sztuki współczesnej. Co roku w sezonie letnim inaugurowane są kolejne prace artystów, przy czym pojęcie rzeźby rozumiane jest szeroko – od obiektów tradycyjnych przez instalacje, interwencje malarskie czy dźwiękowe, po działania performatywne, definiowane jako „rzeźba społeczna”.

W trakcie wspólnego spaceru, podążając za wskazówkami przewodników, uczestnicy poznają genealogie prac, dowiedzą się więcej o ich autorkach i autorach, poznają także lokalne historie, związane z ich powstaniem i funkcjonowaniem w społeczności. Spacery to także sposób na taki kontakt ze sztuką współczesną, który przełamuje stereotyp elitarności i niezrozumiałości zarówno sztuki, jak i artystów. Spacerując po Parku Rzeźby możemy przekonać się, że sztuka współczesna w swojej formie i znaczeniu jest bezpośrednio związana z codziennym doświadczaniem rzeczywistości.

Równolegle do oprowadzania w godzinach 11:00-15:00 odbywa się piknik przy Domku Herbacianym.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

11:00 Warsztaty Piknik na Bródniespacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
12:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
18:00 Oprowadzanie Weneckie Biennale na Bródnie: Długa prostaSpacer z Olgą Byrską Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Warsztaty Piknik na Bródnie na koniec lataspacer z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
12:00 W przestrzeni publicznej Bródno – nietrudno! Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa