Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in English
Anka Ptaszkowska. Przypadkiem

• Zdjęcie. Czarno-białe. Cztery osoby siedzą na murku oparte o białą, ceglaną ścianę, na której wiszą prace plastyczne.

Wystawa "Tableau d'exposition" w Galerii 7, 17 rue Campagne-Première, Paryż, 1973

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem” w języku angielskim.

Oprowadzanie realizowane przez opiekunów publiczności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Osią wystawy „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem” jest scenariusz filmu autobiograficznego w 32 rozdziałach, napisany przez Ptaszkowską w 2016 roku, a teraz opublikowany w katalogu. Zrealizowany na podstawie tego tekstu film Anny Molskiej „Wyobraźmy sobie, że istnieje prawda w sztuce” będzie pokazywany w Muzeum nad Wisłą podczas trwania wystawy. Wybór prac i dokumentów archiwalnych do każdego z rozdziałów scenariusza ukazuje zarówno oficjalny, jak i prywatny wymiar tej historii. Całość ekspozycji dopełnia instalacja dźwiękowa Michała Libery, w której wykorzystano fragmenty archiwalnych nagrań i rozmów z bohaterką wystawy. Zrealizowana z wiernością wobec zasad Anki wystawa nie domyka opowieści i pozostawia miejsce na właściwe jej sprzeczności. Masa historii, postaci, prac, dokumentów i dźwięków znajdujących się na wystawie oddaje intensywność jej działalności.

*Wstęp w cenie biletu: 15 zł

Kuratorka wystawy: Maria Matuszkiewicz
Projekt finansuje m.st. Warszawa

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Екскурсія українською мовоюOprowadzanie w języku ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Integracyjne warsztaty rodzinne I Kolażowe miasto MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie ЭКСКУРСИЯ ПО ВЫСТАВКЕ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕOprowadzanie w języku rosyjskim MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą