Oprowadzanie opiekuna/opiekunki publiczności
Wystawa „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie"

• Zdjęcie. Czarno biała twarz Ani Nowak z wyciagniętym językiem, do góry nogami. Różowe tło.

Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie”.

„Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie” to wystawa choreograficzna, na którą składają się performanse artystki, wykonywane zarówno przez nią samą, jak i zaproszone przez nią osoby, a także prace niemal dwadzieściorga artystek i artystów stworzone w różnych technikach: fotografia, wideo, sound art, malarstwo, rzeźba. Ekspozycja zawiera też obiekty nieartystyczne, których historia, kontekst powstania czy dawne znaczenie poszerzają świat, do którego Ania Nowak zaprasza publiczność.

Motywem przewodnim wystawy jest queerowa żałoba rozumiana jako żal po utracie praw, zdrowia oraz bliskich. Te doświadczenia powszechnie znane są osobom, które nie wpisują się w dominujący obraz świata ze względu na swoją tożsamość, tożsamość seksualną, pochodzenie, klasę czy stan zdrowia, także psychicznego. Jest to kolektywna opowieść o odmieńczości, „inności”, o życiu poza sztywnym gorsetem norm oraz o śmierci, żałobie i strategiach radzenia sobie ze stratą. Jak pisze Judith Butler w Ramach wojny: „Po życiu, którego nam nie żal, nie będziemy odbywać żałoby, ponieważ w istocie nigdy nie żyło, tzn. nigdy nie liczyło się jako życie”.

*Wstęp w cenie biletu: 15 zł

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie z Michałem Grzegorzkiem MUZEUM nad Wisłą
18:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans MUZEUM nad Wisłą
Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
11:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans w ramach Generation After. Showcase MUZEUM nad Wisłą
13:00 Oprowadzania Экскурсия на русском языке | СОБЫТИЕ ОТМЕНЕНОOprowadzanie po rosyjsku | odwołane MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWystawa „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Performans Bez tytułuPerformans w języku polskim i polskim języku migowym MUZEUM nad Wisłą