Oprowadzanie kuratorskie
z Michałem Grzegorzkiem

• Zdjęcie przedstawiające kuratora Michała Grzegorzka

Fot. Patrycja Mic

7 września o godzinie 18:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie”. To jedyna okazja aby odkryć wystawę razem z Michałem Grzegorzkiem.

Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie to wystawa choreograficzna, na którą składają się performanse artystki, wykonywane zarówno przez nią samą, jak i zaproszone przez nią osoby, a także prace niemal dwadzieściorga artystek i artystów stworzone w różnych technikach: fotografia, wideo, sound art, malarstwo, rzeźba. Ekspozycja zawiera też obiekty nieartystyczne, których historia, kontekst powstania czy dawne znaczenie poszerzają świat, do którego Ania Nowak zaprasza publiczność.

Choreografka w swoich pracach konsekwentnie używa języka, a czasami jego protez (jak powtórzenia, zapętlenia, zbitki trzy- lub czterowyrazowe), aby sprawdzać nowe możliwości opowiedzenia tego, na co jeszcze nie mamy odpowiednich słów. Jest zainteresowana poszerzaniem pola znaczeń i aktywnym uruchamianiem nowych, emancypacyjnych narracji. Jej twórczość jest ćwiczeniem z niebinarnego myślenia i mówienia, wskutek czego podziały – na przedmiot i performans, kopię i oryginał, indywidualizm i kolektywizm, ból i przyjemność – ulegają zatarciu, co daje nowe możliwości porozumienia.

Więcej informacji o wystawie znajdziesz tutaj: https://artmuseum.pl/pl/wystawy/pocalunek-nie-zabija-ania-nowak-i-goscinie/2

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans MUZEUM nad Wisłą
Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
11:30 Performans Pocałunek nie zabijaPerformans w ramach Generation After. Showcase MUZEUM nad Wisłą
13:00 Oprowadzania Экскурсия на русском языке | СОБЫТИЕ ОТМЕНЕНОOprowadzanie po rosyjsku | odwołane MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWystawa „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Performans Bez tytułuPerformans w języku polskim i polskim języku migowym MUZEUM nad Wisłą
Performans Golden Gate(fragment) Performans MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ Oprowadzanie po ukraińsku MUZEUM nad Wisłą