Oprowadzanie kuratorskie
Magdy Lipskiej

• (widok wystawy, praca video)

fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kto napisze historię łez”.

W sobotę 19 lutego po wystawie oprowadzi Magda Lipska.

„Kto napisze historię łez” to wystawa o relacji między kobiecym ciałem a represyjnym prawem. Jej tytuł został zapożyczony z pracy amerykańskiej artystki Barbary Kruger i podkreśla żmudny proces dochodzenia kobiet do swoich praw. Prezentowane na wystawie dzieła starają się przełamać impas, jaki zapanował w debacie nad aborcją, przekroczyć kryzys języka werbalnego i wizualnego. Celem jest wyjęcie tematu aborcji spod władzy politycznych klisz. Artystki opierają się na prawdziwych historiach i wprowadzają do swoich realizacji całe spektrum wizualno-poetyckich odniesień, wyobrażeń i symboli, które oddają złożoność doświadczenia związanego z byciem w ciąży i aborcją.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, limit osób: 15.

Na wydarzenie obowiązuje cena biletu normalnego + 1 zł lub cena biletu ulgowego + 1 zł.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w M sklepie w poniedziałek 14 lutego 2022.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Wtorkowe oprowadzanie po wystawie Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Sobotnie oprowadzanie po wystawie/Guided tour in EnglishWho Will Write the History of Tears MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieŁukasza Rondudy MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Bożena Keffoprowadza po wystawie „Kto napisze historię łez” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Niedzielne oprowadzanie po wystawieKto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieSebastiana Cichockiego MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Archiwum Protestów Publicznychoprowadza po wystawie „Kto napisze historię łez” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Wydarzenie Wszystkie jesteśmy BelénCzytanie performatywne książki Any Eleny Correi MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskieMagdy Lipskiej MUZEUM nad Wisłą