Opowieści bródnowskie
Spotkanie wokół prac Olafura Eliassona i Susan Philipsz

• Opowieści bródnowskie

Olafun Elliason, \"Negative Glacier Kaleidoscope\", Park Rzeźby na Bródnie, fot. B. Stawiarski

W każdą wakacyjną sobotę od godziny 16:00 przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie będą odbywały się spotkania na temat sztuki nowoczesnej pod wspólną nazwą „Opowieści bródnowskie”.

W sobotę 2 sierpnia odbędzie się spotkanie na temat prac „Negative Glacier Kaleidoscope” Olafura Eliassona i „Nie jesteś sam (Czy Ziemia istniałaby bez Słońca?)” Susan Philipsz.

Praca Susan Philipsz stanowi pierwszą z „niewidzialnych” rzeźb w Parku Rzeźby na Bródnie. Artystka tworzy tutaj swoistą ścieżkę dźwiękową dla Parku, nawiązując do społecznego znaczenia radia. Z kolei rzeźba Eliassona dotyczy percepcji zjawisk naturalnych w zderzeniu z technologią.

Spotkanie poprowadzi Hanna Dyrcz - studentka II roku grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, łączy praktykę artystyczną z wiedzą teoretyczną z zakresu intertekstualnie pojętej kultury.

Inne wydarzenia z tego cyklu: