Opowiadając rzeczywistość
warsztaty dla szkół podstawowych (klasy VII-VIII)

• Zdjęcie. Grupa osób jest oprowadzana przez pzrewodnika. Jedna z nich robi zdjęcie. Na całej szerokości zdjęcia widać niebieską linię, która biegnie w połowie wysokości fotografii.

Warsztaty dla szkół podstawowych - klasy VII-VIII

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty organizowane w ramach wystawy „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”. Zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy to doskonałe pole do działania z dziećmi i młodzieżą wokół rozwijania zdolności plastycznych, pracy w grupie, pobudzania abstrakcyjnego i nieschematycznego myślenia.

Podczas zajęć na wystawie “Anka Ptaszkowska. Przypadkiem” przyjrzymy się realiom czasów, które prezentuje wystawa i zastanowimy się nad tym, co interesowało artystów w latach 60. i 70. XX w. Jak wpływała na nich muzyka, technika, jakich mediów i narzędzi używali, żeby opisywać rzeczywistość. Wcielimy się w różne role, po to, żeby stworzyć wypowiedzi o wybranych przez siebie ważnych miejscach. W działaniu zastanowimy się, gdzie można spotkać sztukę. Będziemy poznawać wagę kreatywności, eksperymentu oraz uważności na otaczającą nas rzeczywistość.

Zastanowimy się jakie miejsca w Twojej szkole są dla Ciebie miejscem wolności. Poszukamy na wystawie przestrzeni, w której można poczuć się dobrze. Na czym polega wystawa i jakie są jej różne formaty? Czy plakat, katalog, koncert lub dyskusja mogą być wystawą? Wspólnie stworzymy propozycję działania np. wystawy o wybranym miejscu w szkole. Co chcielibyśmy w nim zmienić, co mogłoby się w tym miejscu wydarzyć, co inni mogliby tam zobaczyć, żeby było ciekawiej?

Możliwe terminy zajęć:
20.02 - 21.04.2023

Godziny zajęć:
9:00-10:30 | 10:45-12:15 | 12:30-14:00 | 14:15-15:45

Miejsce:
Muzeum nad Wisłą,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

cena: 150 zł / grupa
liczba osób w grupie: do 25
(w przypadku większych grup prosimy
o informacje podczas zgłoszenia)
czas trwania zajęć: 90 min