Martyna Borowiecka i Paulina Stasik oprowadzają po wystawie
„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

  • Martyna Borowiecka i Paulina Stasik oprowadzają po wystawie

    Martyna Borowiecka, "Rzucał srebrny snop między nieco rozsunięte firanki", 2018. Dzięki uprzejmości artystki. Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na ostatnie oprowadzanie artystek po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W sobotę, 10 sierpnia 2019 o godz. 16:00, o swoich pracach prezentowanych na wystawie opowiedzą artystki, Martyna Borowiecka i Paulina Stasik.

Martyna Borowiecka

uprawia malarstwo sztalugowe, rysuje, tworzy obiekty i instalacje malarskie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, gdzie w 2019 roku uzyskała tytuł doktora. Artystka reinterpretuje i uwspółcześnia język przedstawiania martwej natury. W tym kontekście interesuje ją szczególnie przetworzenie na własne potrzeby problematyki trompe l’oeil. Borowiecka tworzy na płótnach iluzję trójwymiarowej przestrzeni, poddając szczegółowej analizie różnego typu materiały, jak plastik, aluminium, drewno czy tkaniny o zróżnicowanej fakturze

Paulina Stasik

zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią cyfrową. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Interesuje ją ciało jako obiekt czułości i przedmiot konsumpcji. Z jednej strony Stasik opowiada o marzeniu, w którym ten obiekt uczuć zlewa się w symbiotycznej jedności z podmiotem zakochania.

Zobacz także:

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: