Oko Głuchych. Warsztaty poezji migowej z Adamem Stoyanovem

• Zdjęcie. Młody mężczyzna stoi z zamkniętymi oczami w ciemnej przestrzeni. Widać tylko czarne tło. Mężczyzna jest otoczony brązowymi korzeniowymi drzew. Jest ubrany na czarno..

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty poezji migowej. Poprowadzi je Adam Stoyanov, aktor i twórca poezji w PJM. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język foniczny. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby słyszące i niesłyszące.

Podczas spotkania poznamy rodzaje poezji migowej związane z kształtem dłoni i podstawy jej tworzenia. Poprzez zabawy i ćwiczenia nauczymy się technik, ułatwiających tworzenie poezji w PJM. Wspólnie zgłębimy tajniki techniki pozwalającej wyrazić siebie przez ciało.

Spotkanie tłumaczą: Marlena Florczyk i Weronika Szymańska

Pytania prosimy kierować na adres: muzeumdostepne@artmuseum.pl, lub tel./SMS: 577 006 290.

*na warsztaty 2 lutego nie ma już miejsc!

Adam Stoyanov jest głuchy od urodzenia. Cała jego rodzina jest głucha – począwszy od babci i dziadka, wujków, na rodzeństwie kończąc. Na co dzień Adam posługuje się polskim językiem migowym (PJM), który jest jego ojczystym (pierwszym) językiem.
Adam znany jest z wyjątkowo rozwiniętego, artystycznego migania (a także poezji miganej i migania wizualnego). Zdobył wiele nagród w dziedzinach związanych z aktorstwem i sztuką PJM, m.in I miejsce i nagrodę publiczności na Festiwalu Poezji Miganej w Krakowie w 2014 r. .
Obecnie jest aktorem w spektaklach Wojtka Ziemilskiego, Wojtka Zrałki-Kossakowskiego oraz Daniela Kotowskiego. Angażuje się w działalność kulturalną w Polskim Związku Głuchych Oddziału Mazowieckiego, gdzie m.in opublikował 26 utworów poezji miganej. Tłumaczy treści literatury polskiej przy wsparciu tłumacza, odgrywa sceny aktorskie i mimiczne, publikuje filmy w PJM na fanpage PZG. Współpracuje także z innymi jednostkami, jak np. z Fundacją Kultury Bez Barier, w ramach której zostały opublikowane bajki w PJM jego autorstwa, oraz z Fundacją Akademii Młodych Głuchych, która opublikowała 6 filmów z poezją, opowieściami i miganiem wizualnym w ramach Turkusowego Festiwalu on-line.

Wydarzenie w ramach programu „Kultura bez barier".

Inne wydarzenia z tego cyklu: