Odnieś się
Czyli o sposobach na komentowanie współczesnego świata

• Odnieś się

Zespół projektowy „ART” w składzie: Patrycja Piłkowska, Magdalena Obrączka, Aleksandra Janik zaprasza do udziału w warsztatach „Odnieś się, czyli o sposobach na komentowanie współczesnego świata”, które realizują w ramach „Zwolnionych z teorii”.

Warsztaty „Odnieś się, czyli o sposobach na komentowanie współczesnego świata” poprzez swoją niekonwencjonalną formę umożliwią wcielenie się w rolę artysty oraz przejście przez proces twórczy krok po kroku. Biografie 14 outsiderów posłużą do stworzenia potencjalnych dzieł sztuki komentujących między innymi obecną sytuację polityczną i społeczną w kraju.

Wystawa „Po co wojny są na świecie” stanie się tłem do dyskusji na temat palących problemów XXI w.

Warsztaty będą składały się z dwóch części - wykonania prac plastycznych oraz oprowadzania tematycznego, które zostaną zrealizowane przez studentów z projektu ART w ramach „Zwolnionych z teorii”.

Celem projektu jest zachęcenie do zapoznania się ze sztuką współczesną osób, które wcześniej nie miały z nią do czynienia oraz pogłębienie wiedzy stałych odbiorców.

„Zwolnieni z Teorii” to pierwsza praktyczna olimpiada dla studentów i licealistów z całej Polski.

Zadanie polega na zespołowym zrealizowaniu własnego projektu społecznego. Każdy, kto ukończy projekt będzie finalistą i zgarnie biznesowy certyfikat. O taki dyplom ubiegają się menadżerowie w dużych firmach na całym świecie.

Organizatorem „Zwolnionych z teorii” jest Social Wolves. Partnerami strategicznymi zostali: Fundacja PZU, T-Mobile oraz Bank Zachodni WBK. Patronatu udzielili Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie Po wystawie „Po co wojny są na świecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Film Dyskusyjny Klub Filmowy #1Entuzjaści. Kino outsiderów od lat 50. do 80. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Film Dyskusyjny Klub Filmowy #2Powstanie umarłych. Tajemnica płytek Toynbee'go Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Seminarium Czytanki dla Użytkowników Sztuki #4Zwrot etnograficzny w sztuce. Jak podążać za tym, co społeczne? Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimPo wystawie „Po co wojny są na świecie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
17:00 Wykład Art Brut LiveSpotkanie z Mario del Curto Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia