Laboratorium ruchu
Działania otwarte

• Laboratorium ruchu

fot. Monika Orpik

Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00.
Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Istnieje wiele rodzajów ruchu. Cechuje on wszystkie organizmy żywe, większość zjawisk przyrodniczych, a także przedmioty takie jak maszyny. Porusza się nasze otoczenie - chmury, woda i planety. Czasem to my wprawiamy świat w ruch, najczęściej jednak nie mamy żadnego wpływu na tę dynamikę. Istnieją rodzaje ruchu, które możemy poczuć i takie, których nawet nie dostrzega nasze oko. A co może się zdarzyć, kiedy ruch znajdzie się w centrum poszukiwań artystów? Obrazy i rzeźby pokazywane na aktualnej wystawie są dowodem, że rozumienie sztuki jako czegoś niezmiennego i nieruchomego można łatwo podważyć! Podczas pierwszych Działań Otwartych sprawdzimy, w jaki sposób ruch staje się pierwszoplanowym bohaterem sztuki i dlaczego tak bardzo interesował i inspirował artystów. Podczas aktywności twórczych, niczym w laboratorium, sami spróbujemy poeksperymentować z różnymi możliwościami wywoływania ruchu.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. – 70.” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk" MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Kinetyczny czwartek MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Pytania o wszystkoSpotkanie na wystawie „Inny Trans-Atlantyk” MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Odrzucić statykę. Sztuka i mobilnośćDziałania rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Dyrektor Joanna Mytkowska oprowadza po wystawie Inny Trans-Atlantyk MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJMCykl „Muzeum dostępne” MUZEUM nad Wisłą