Obraz w pokoju
Emesenki. Sztuka dla najmłodszych

• Obraz w pokoju

Andrzej Wróblewski, Matki, 1955 (fragment)
  • Obraz w pokoju

Jak duży może być obraz i jak dużo może mieścić w sobie emocji?

Podczas warsztatów przyjrzymy się kilku bardzo znanym obrazom i zastanowimy się, jak kolory i kształty mogą wyrażać różne uczucia.

Zajęcia zaczną się od krótkiej opowieści na temat jednego z najsłynniejszych obrazów Pabla Picasso pt. „Guernica”. W odniesieniu do tego obrazu stworzymy własne kompozycje na temat szczęśliwego świata. Jaki kolor ma radość, a jaki kształt może mieć szczęście?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów. Prosimy o wypełnienie formularza z zapisami. Dzięki zapisom wiemy, ile przygotować materiałów na zajęcia. Pozwala to uniknąć zbędnego marnowania.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Hanna Zwierzchowska, studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobota z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Czym jest faszyzm?Oprowadzania filozoficzne po wystawie MUZEUM nad Wisłą
Cykl Oprowadzania gościnnepo wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”
12:00 Warsztaty Wyżej podnieśmy flagi pokojuPo co dzieciom artyści? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
16:30 Warsztaty Edukacja bez przemocyJak uczyć przez sztukę? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” MUZEUM nad Wisłą