O próbowaniu bycia wielością
Ewa Majewska i MSN Home Office

• O próbowaniu bycia wielością
    Ilustracja: Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na drugie seminarium w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

Na drugim spotkaniu przyjrzymy się dwóm perspektywom bycia wielością – choreograficznej i filozoficzno-prawnej. W obu wersjach przekonujemy się, że nie mamy zbyt wielu doświadczeń „bycia wieloma”, i że to doświadczenie wymaga ćwiczeń.

Ewa Majewska

Lektury:

Achille Mbembe, "Powszechne prawo do oddychania", MSN Home Office 2020.

Sybille Peters, „O stawaniu się wielością”, w: F. Malzacher (red), „Prawda jest konkretna. Artystyczne strategie w polityce. Podręcznik”, Fundacja bęc! Zmiana, Warszawa 2018. Książka dostępna on-line w języku angielskim.

Uwaga: na seminarium obowiązują zapisy pod mailem: zapisy@administracja.artmuseum.pl. Zainteresowanym podamy ID spotkania i hasło.

Informujemy, że maksymalna liczba aktywnych uczestników spotkania to 100 osób. Seminarium będzie jednak również transmitowane na żywo na naszym fanpage'u.

Informacja o kolejnych seminariach na stronie cyklu.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl