NONRECOGNITION
Pat Dudek, Wojciech Puś, Jerzy Tabor

• NONRECOGNITION

„Nonrecognition” [Nierozpoznanie] jest albumem audiowizualnym autorstwa Pata Dudka (wokal, fotografie), Wojciecha Pusia (muzyka, fotografie) i Jerzego Tabora (animacje, rysunki, fotografie, montaż, okładki kaset), powstałym w czasie lockdownu.

Na warstwę muzyczną „Nonrecognition” składa się 7 kompozycji rozpisanych na elektronikę i wokale, stylistycznie rozpiętych między eksperymentalnym popem, noise, field recording, spoken word i IDM. Większość materiału muzycznego powstała z przetworzeń i manipulacji wokalem Pata Dudka.

Wizualny materiał jest filmową wstęgą, kolażem archiwalnych i nowych fotografii, animacji i rysunków. Razem z materiałem dźwiękowym tworzą one krajobraz możliwości tego, co mogło się wydarzyć, co się wydarzyło, a co ukryte było w snach i pragnieniach. Trzy różne, indywidualne perspektywy miłości, pożądania, strachu i radzenia sobie z tymi emocjami chwilami stają się wspólnym głosem, „zapisem” dyskusji twórczej opartej na próbach odbudowywania stale oddalającego się porozumienia.

W trakcie koncertu materiał filmowy „Nonrecognition” wyświetlony zostanie na fasadzie Pawilonu nad Wisłą i będzie transmitowany na profilu Muzeum na FB. Będzie to wydarzenie online na żywo, zacierające granicę pomiędzy wirtualną rzeczywistością a przeżyciem bezpośrednim.

Album został wydany w formie 50 unikalnych kaset, wykonanych ręcznie (kolaż / tusz i akwarela na papierze). 20 z nich została uzupełniona unikalnym polaroidem z filmu „Nonrecognition”.

Kasety można zakupić w czasie trwania wystawy przedaukcyjnej Refugees Welcome 2020 w Muzeum na Pańskiej oraz po zakończeniu wystawy w Pawilonie nad Wisłą.

Cena kasety bez polaroidu: 100 zł. Kaseta z polaroidem: 300 zł.

Cały dochód ze sprzedaży kaset przeznaczony zostanie na wsparcie programów Fundacji Ocalenie oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum.